Jak wysyłać ciężki sprzęt i pojazdy?‍Transport ciężkiego sprzętu może stanowić wyjątkowe wyzwanie dla spedytorów. Jak wysłać koparkę o masie 300 ton lub ładowarkę o mocy 500 KM?Przewóz maszyn to coraz prężniej rozwijająca się dziedzina, podnoszą się również standardy bezpieczeństwa jeśli chodzi o przewóz takich obiektów. Usługi spedycji ciężkiego sprzętu stanowią również niedrogą alternatywę dla wynajmu ciężarówki i zatrudniania pracowników do jej prowadzenia.

Wysyłka kontenerów z ciężkim sprzętem

Wysyłka kontenerowa jest najpopularniejszą opcją przy międzynarodowym transporcie ciężkiego sprzętu. Choć może być ona droższa niż inne środki transportu - w zależności od wielkości kontenera i długości trasy oferuje wiele korzyści. Możesz wybrać rozmiar kontenerów, który najlepiej pasuje do Twojej przesyłki. Kontenery są dostępne w kilku standardowych rozmiarach, w tym:

  • Kontenery 20-stopowe: najbardziej powszechny rozmiar kontenera - idealny do przewozu dużych urządzeń i pojazdów.
  • Kontenery 40-stopowe: większe niż kontenery 20-stopowe, odpowiednie do przewozu dużych maszyn i zakładów przemysłowych.
  • Kontenery 45-stopowe: kontenery średniej wielkości, choć rzadziej używane, nadal są przydatne w pewnych sytuacjach.
  • Kontenery 53-stopowe: największy rozmiar najczęściej wykorzystywany do transportu kontenerowego.

Ciężki sprzęt może być ładowany bezpośrednio do kontenerów. Kontenery mogą być wyposażone w specjalne podnośniki, które jeszcze bardziej ułatwiają załadunek ciężkich maszyn. Transport kontenerowy to elastyczne i niedrogie rozwiązanie w zakresie międzynarodowego transportu ciężkiego sprzętu. Zapewnia też duże bezpieczeństwo sprzętu.

Rozwiązania dla przesyłek sprzętu ciężkiego

Transport kontenerowy jest najpopularniejszą opcją przy międzynarodowej wysyłce ciężkiego sprzętu. Wynika to z szerokiej gamy rozmiarów kontenerów i dostępnych opcji. Możesz wybrać taki rozmiar kontenera, który najlepiej pasuje do Twojej przesyłki. Ta opcja jest również idealna w przypadku wielu przesyłek wysyłanych do tego samego lub pobliskich portów. Można skonsolidować przesyłki w jednym kontenerze, oszczędzając na kosztach transportu. Innym ważnym aspektem wysyłki kontenerowej jest możliwość elastycznego podejścia do terminów przybycia. Wynika to z faktu, że większość portów nie jest tak zajęta jak w miesiącach letnich. Dlatego też można znaleźć port o mniejszym natężeniu ruchu i dłuższych ramach czasowych na wysyłkę sprzętu. Ogólnie rzecz biorąc, im dalej na wschód, tym dłużej to trwa. Przy transporcie ciężkich maszyn należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich środków ostrożności. Kontenery są duże i mogą zawierać materiały niebezpieczne. Oznacza to, że nadawcy muszą uważnie pakować kontenery i odpowiednio je oznakować. Muszą też znać przepisy obowiązujące w ich konkretnej lokalizacji.